جاذبه گردشگری مخمودآباد

فهرست مطلب

محموداباد مازندران

 

محمودآباد در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. از شمال به دریای خزر، از شرق به شهرستان فریدونکنار، از غرب به شهرستان نور و از جنوب به شهرستان آمل ختم می شود. 

محمودآباد نزدیکترین بندری است که تهران را به دریاچه خزر وصل می کند و به همین جهت در گذشته، بندر کشتیرانی بوده و به عنوان یکی از مراکز حمل و نقل کالاهای تجاری ایران و روسیه نقش اساسی ایفا می‌کرده که با توسعه بنادر نوشهر و انزلی از اهمیت آن کاسته شد. 

بر خلاف گذشته که اقتصاد شهر محمودآباد مبتنی بر صنایع کوچک بود، امروزه گردشگری، کشاورزی و ماهیگیری اساس اقتصاد شهر را تشکیل می‌دهد. بازار محمودآباد در بین شهرهای کوچک اطراف مرکزیت داشته و شهرک‌های توریستی فراوانی در اطراف شهر رشد کرده‌اند. 

ساحل محمودآباد یکی از زیباترین نواحی شمال ایران و استان مازندران است که در آن ساحل دریا به باریک‌‌ترین پهنای خود می‌رسد که از نظر توسعه گردشگری ساحلی از اهمیت بالایی برخوردار است. این منطقه به انواع خدمات و تجهیزات گردشگری مجهز است. 

ارائه‌ خدمات گردشگری، ماهی‌گیری و کشاورزی شغل اصلی ساکنان این سرزمین را تشکیل میدهد. مهم‌ترین محصولات این منطقه را برنج و مرکبات تشکیل می‌دهد. سبدبافی، گلیم بافی، جاجیم بافی، سفال، ظروف و مجسمه های چوبی، بافتن پارچه ها و دست بافت های سنتی از مهم ترین صنایع دستی محمود آباد به شمار می‌آیند.

راه‌های ارتباطی:

فاصله محمودآباد تا تهران 205 کیلومتر
فاصله محمودآباد تا آمل 23 کیلومتر
فاصله محمودآباد تا فریدون کنار 23 کیلومتر
فاصله محمودآباد تا نور 25 کیلومتر

مجموعه توریستی سرزمین رویاها – پلاژ خط آهی (٥ کیلومتری محمود آباد به سمت فریدونکنار)

پلاژ خط آهی یا همان سرزمین رویاها مناسبترین ساحل منطقه محمودآباد برای استراحت و شنا می باشد این پارک ساحلی از امکاناتی چون شهر بازی ، آلاچیق ، قایق سواری سفره خانه و محل شنای مجزای آقایان و بانوان برخوردار می باشد.
 
پارک شهرداری محمود آباد (داخل شهر – سه راه محمود آباد)

پارک بسیار زیبای شهرداری محمود آباد یکی دیگر از اماکن تفریحی این شهرستان ساحلی می باشد، این پارک از فضای سبز بسیار مناسبی جهت استراحت برخوردار می باشد و از امکانات خوبی چون شهر بازی ، کافی شاپ ، فضای سبز مناسب و محل مناسب شنا برخوردار می باشد.

شهر محمودآباد دارای چهار پارک به نام‌های ملت، مرکزی، لاله و طاهباز است و طرح سالمسازی دریا نیز در آن برقرار می‌باشد. هتلها و امکانات اقامتی زیادی نیز برای گردشگران در محمودآباد و اطراف آن وجود دارد و امکان اجاره ویلا در محمود آباد وجود دارد.

 

رستوران راه چوبی محمود آباد 

شعبه دوم مجموعه رستوران های راه چوبی در شهر محمود آباد استان مازندران در نوروز ۹۳ افتتاح شده است. 
انواع غذاهای محلی و ایرانی، فست فود، ایتالیایی و ... در بخش های مختلف این رستوران عرضه می شود.

استخر، سونا، مرکز خرید، سالن بیلیارد، رستورانهای متنوع در سه وعده غذایی و… از جمله امکانات این مجموعه می باشد.

نذدند

هاذاهناهاهاهمئمئ