جاذبه گردشگری کلاردشت

دریاچه ولشت کلاردشت 

در فاصله 7 کیلومتری شهر ییلاقی کلاردشت و در سمت جنوب غربی چالوس، یکی از دریاچه های آب شیرین در ایران، به نام دریاچه ولشت قرار دارد. 
دریاچه ولشت در یک منطقه کوهستانی با مساحتی حدود یکصد و پنجاه هزار متر مربع واقع شده است
.
تامین آب دریاچه توسط بارش باران و جوشش چشمه های آب زیرزمینی در وسط دریاچه میباشد، که محلی برای زندگی آبزیان و پرندگان مهاجر است. 
دریاچه ولشت به علت داشتن آب و هوای خنک و مرطوب و هم چنین قرار گیری در گودال و احاطه شدن دریاچه توسط تپه های سرسبز، دارای انواع مختلف گونه های گیاهی و جانوری است که نظر بسیاری از مردم را برای یک گردش کوتاه یک روزه به خود جلب میکند.

البته مسافران میتوانند با رزرو ویلا از سایت ویلاجار در ییلاقات کلاردشت و کجور که نزدیکترین مناطق به دریاچه ولشت است، اقامت کنند.
امکان قایقرانی، شنا و ماهیگیری برای گردشگران و مسافرانی که به این منطقه ی زیبا سفر کرده اند، فراهم شده است. گردشگران نیز باید دقت داشته باشند عمق دریاچه بسیار زیاد است و در صورتیکه شناگر حرفه ای نیستند از شنا در دریاچه خودداری نمایند.

 

مسیر دسترسی به دریاچه ولشت کلاردشت

  • مسیر اول از جاده چالوس، بعد از گذر از پل کجور و روستای کردی چال و جنگل های سبز درختان کاج، در سمت غرب جاده‌ای خاکی قرار دارد که به دریاچه ولشت منتهی می‌شود. 
  • مسیر دوم از جاده مرزن آباد به سمت کلاردشت، بعد از گذر از روستای کلنو در مسیر منتهی به دریاچه ولشت قرار میگیرید.